Rybaření u penzionu

Rybaření

Rybaření na Vranovské přehradě

Rybářský revír Dyje č.15

Mezi nejvyhledávanější rybářské revíry, na kterých lze chytit trofejní ryby a při rybaření prožít nevšední zážitky, patří určitě Vranovská přehrada - revír Dyje 15 (ÚN Vranov). Rekordní úlovky ryb byly na Dyji č.15 zaznamenány především u dravých ryb. V současnosti jsou největšími rybami v ČR ulovenými na Vranovské přehradě sumec velký (94 kg / 255 cm), štika obecná (27,2 kg /137cm) a úhoř říční (4,2kg /127 cm) - viz. některé další trofejni ulovky.
Lokalita Vranovské přehrady skýtá nejen dobré rybářské zážitky, ale též široké možnosti rekreace pro nerybařící členy rodiny. Zájemcům o rybolov pstruhů je ve Vranově nad Dyjí k dispozici pstruhový revír Dyje 14 (respektive Dyje 13 v NP Podyjí).

Oficiální popis revíru

Dle seznamu revírů MRS (aktuálního k 1.1.2008) je revír posán následovně:

461 032 DYJE 15 - nádrž Vranov - MO Znojmo 34,0km 537,0ha

Přítok Moravy. Od hráze údolní nádrže ve Vranově n. Dyjí až po státní hranici nad Podhradím n. Dyjí a část Želetavky od vtoku do nádrže až k jezu Koberova mlýna v k.ú. Zblovice. Vyznačené úseky ve Švýcarské zátoce a v ústí řeky Želetavky do nádrže jsou chovné - lov zakázán v době od 1. 1. do 15. 6. (označeno tabulemi). Navážení nástrah povoleno. Lov z loděk povolen od 16. 6. Hlubinná přívlač povolena od 1. 9. v úseku od hráze nádrže po Bítovský most.

Míra štiky 60 cm.

Povolenky k rybolovu mohou členové rybářského svazu zakoupit u některého z prodejců povolenek (například i ve Vranově nad Dyjí nebo Bítově), v cenách dle ceníku povolenek MRS.

Chmelnice (Hatimov) (7)

Chmelnice je jedním z nejstarších rekreačních míst u řeky Dyje. Nachází se na protějším břehu pod zříceninou Cornštejn. Větší pláž a kumulace rekreačních zařízení umožňuje rybaření v sezóně hlavně večer a ráno, případně v okrajových oblastech Chmelnice nebo na protilehlém strmém břehu pod Cornštejnem.
Chmelnice je oblastí s podobnými podmínkami jako Horka (s rybí obsádkou cejnů, kaprů, bolenů, štik a candátů), ale začíná tady i oblast sumců a úhořů.

 
Banner

Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies. Podmínky používání